Реал (Мадрид) завърши 1:1 като гост на Атлетик (Билбао) в среща от 22-ия кръг на испанското първенството. Суперзвездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо получи червен картон в 75-ата минута на срещата. Това бе най-любопитната ситуация в срещата.

Минута след изравнителния гол на Гомес в 73-ата минута на терена прехвърчаха искри.

Португалецът удари без топка халфа на домакините Итураспе, като преди това спореше със съдията за нарушение. Пререканията продължиха и след това. В крайна сметка се наложи да отиде под душа по-рано от останалите.

Резултатът бе открит в 65-ата минута, когато точен бе Хесе Родригес. След това на терена стана горещо и последваха изравнителния гол, както и червения картон.

Реал се изравни с Барселона на второто място. Двата тима са с по 54 точки, а едноличен лидер след този кръг е Атлетико (Мадрид).