Лионел Меси направи мечтано завръщане след двумесечното си отсъствие заради контузия и вкара два гола при победата на Барселона с 4:0 над Хетафе.

Мачът бе от програмата на 1/8-финалите за Купата на краля, а реваншът вече е почти протоколен.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Още в 8-ата минута "Камп Ноу" изригна - Педро центрира отляво, Фабрегас засече с глава и откри резултата - 1:0 за Барса. Отново същото дуо бе главно действащо лице и при второто попадение, което падна след почивката.

В 62-ата минута Педро бе фаулиран в наказателното поле на гостите от отсъдената дузпа Фабрегас покачи на 2:0.

Секунди по-късно на терена се появи и идолът на феновете Лео Меси, който замени Андрес Иниеста. Аржентинецът бе приветстван от привържениците и ги зарадва с две попадения.

В 90-ата минута голямата звезда на Барса се разписа след пас на Бускетс, а в даденото от рефера продължение в типичен свой стил проби на скорост, финтира противник и прониза вратаря Кодина за крайното 4:0.