Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 2:2 в голямото дерби на испанския кръг. Мачът бе от седмия кръг на първенството. Звездите на двата тима, Лионел Меси и Кристиано Роналдо, вкараха по два гола. След равенството Барса е на първо място с 19 точки, а Реал е седми с 11.

Как се разви мачът?

Първите десетина минути от мача бяха равностойни, с леко предимство на домакините. В 11-ата минута можеше да се стигне до опасност пред Касияс, но топката не стигна до Меси, който бе заел добра позиция. Минута след това Бензема бе оставен сам в наказателното поле на Барса, но не можа да стреля добре. В 19-ата минута Серхио Рамос направи страхотен пропуск след удар с глава.

В 23-ата минута Роналдо откри резултата. Той получи топката от Бензема и по диагонала я прати в мрежата. Дани Алвеш не можа да се намеси добре при ситуацията. При следващата атака на Реал Ди Мария удари гредата, а защитата на Барса изглеждаше много разконцентрирана в тези минути.

Алвеш получи травма и бе заменен принудително от Монтоя в 27-ата минута. В 31-ата минута след груба грешка на Пепе, Алонсо и Рамос Меси направи резултата 1:1. До края на първата част двата тима не можаха да сътворят нищо съществено пред противниковите врати и се оттеглиха при равенство на почивка.

Втората част започна по-добре за Реал. Мадридчани бяха по-активни в първите минути. Въпреки това обаче Барса поведе в резултата в 61-ата минута. Точен бе Лионел Меси от пряк свободен удар. Аржентинецът би силно и точно и не остави шанс на Касияс.

В 66-ата минута отново Роналдо бе в прегръдките на съотборниците си. Той направи 2:2 след грешка на Санчес и хубав пас на Йозил. Това бе негово 10-о попадение срещу каталунците.

В 75-ата минута Меси отново се опита да вкара от пряк свободен удар, но този път би над вратата. Две минути преди края защитникът Монтоя можеше да се превърне в герой на мача, след като тресна гредата след силен удар. Така двубоят завърши без победител.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 2:2

0:1 Роналдо (23)