Барселона победи Райо Валекано с убедителното 6:0 в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. С два гола се отличи голямата звезда на каталунците Лионел Меси, а завръщането на Неймар също бе белязано от попадение в противниковата врата.

Домакините откриха резултата още във 2-ата минута след попадение на Адриано Корея, а след два удара в гредите в 36-ата Меси удвои, копвайки топката технично.

С подновяването на играта след почивката Барса вкара бързи два гола, с които абсолютно уби интригата в срещата. Първо Алексис Санчес направи резултата 3:0 в 53-ата минута, а три по-късно Педро покачи на 4:0.

В 68-ата минута Меси вкара пети гол след подаване на Алексис, а две минути преди края на мача влезлият като резерва Неймар оформи крайното 6:0 със зрелищен гол с мощен удар от движение.