Еспаньол спечели гостуването си на Осасуна с 2:0 в мач от 30-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Мартин Петров се появи като резерва в 87-ата минута за гостите на мястото на Баена, а няколко минути по-късно асистира за второто попадение за своя тим.

Във втората минута на добавеното време при контраатака на Еспаньол Петров изведе Вакасо Мубарак. Ганаецът преодоля вратаря Андрес Фернандес и на празна врата направи 2:0.

Преди това в 51-ата минута мексиканецът Ектор Морено засече отблизо центриране от ъглов удар на Мубарак. Серхио Гарсия пък уцели гредата преди първия гол.

За каталунците това бе втора поредна победа като гост, докато Осасуна допусна трето поредно поражение.
В класирането Еспаньол е на 11-о място с 39 точки. Осасуна е 15-и с 31 точки, 5 над зоната на изпадащите.

В друга среща от кръга Райо Валекано спечели с 2:0 гостуването си на Селта. Головете реализираха Франсиско Медина и Андрия Делибашич. За Медина, който бе точен в 14-ата минута, това бе 13-и гол за сезона. За Райо Валекано това е първа победа като гост от 6 мача.