Мароканският нападател Юсеф Ел-Араби вкара два гола и подаде за третия при равенството на Гранада 3:3 в гостуване срещу Хетафе в среща от испанското първенство по футбол. Първият мач от 28-ия кръг на Примера дивисион остави мадридчаните на застрашителната 16-а позиция в класирането, докато Гранада може да бъде по-спокоен със своите пет точки аванс.

Двата отбора изиграха изключително интересен мач, в който не се размина и без червени картони.

Чиприан Марика и Лисандро Лопес дадоха на два пъти аванс на Хетафе през първата част, но Иван Санчес и Ел-Араби връщаха гостите в мача. В 69-ата минута Гранада остана с човек по-малко след червения картон на Мануел Итура и Хетафе се възползва моментално с гол на Анхел Лафита, но гостите успяха отново да се върнат в мача. Те изравниха чрез удар с глава на Ел-Араби в 77-ата минута и три по-късно получиха дори шанс за победа след червения картон на Серхио Ескудеро, но не се възползваха.