Малага постигна втора поредна победа в Примера дивисион, след като спечели гостуването си на Севиля с 2:0 в мач от 16-ия кръг. Така тимът на Мануел Пелегрини се бетонира на четвъртото място във временото класиране.

Мартин Демикелис и Елисеу от дузпа се разписаха на „Рамон Санчес Писхуан“, за да затвърдят лъкатушещата форма на андалусийци, които в миналия кръг разбиха Майорка с 5:0.
Малага откри резултата в 49-ата минута, когато Мартин Демикелис засече красиво топката след корнер за 1:0.

Ситуацията на Севиля се усложни в 69-ата минута, когато Федерико Фацио повали в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Хоакин и получи директен червен картон за постъпката си. Освен това Малага получи и дузпа, която бе реализирана от Елисеу за 2:0.

Така Малага дръпна временно с 3 точки пред 5-ия Бетис, който има 25 точки и в неделя приема Селта. Севиля пък е 12-и с 19 точки.