Малага разгроми намиращия се в дъното на таблицата Гранада с 4:0 и се върна на 4-о място в Примера дивисион. Това беше третата среща от 15-ия кръг на първенството и втори за деня, след като по-рано днес Реал Сосиедад и Хетафе направиха 1:1.

Хоакин Санчес откри резултата в 26-ата минута, след като защитникът Папе Диакате остана пасивен при ситуация пред него и не пресече паса на Хавиер Савиола. Ударът на Санчес мина под вратаря Антонио Родригес и спря в мрежата.

Савиола удвои преднината на своите в 33-ата минута след чудесен индивидуален пробив.

През второто полувреме гостите от Гранада опитаха да се върнат в срещата и Одион Игало улучи гредата, но разликата в класите беше очевидна и в 75-ата минута Инасио Камачо направи 3:0. Роке Санта Крус оформи крайното 4:0 четири минути преди края на редовното време след удар сам срещу вратаря от 10 метра.

По-рано днес Реал Сосиедад измъкна точка като домакин с гол на Карлос Мартинес в 90-ата минута. Гостите пък откриха четири минути по-рано с попадение на Анхел Лафита и вече се виждаха победители.

Равенството остави двата отбора в горната половина на класирането. Мадридчани са 6-и с 23 точки, докато баските от Сан Себастиан са на 8-о място с 21.

Малага има 25 точки и заема 4-ата позиция, като с идентичен актив е и Бетис, който посреща Барселона в неделя. На 4 точки по-напред е Реал преди гостуването си на Валядолид тази вечер. Гранада е на 18-о място с 12 точки.