Атлетик (Билбао) победи Малага с 2:1 като гост в последен мач от 14-ия кръг на испанското футболно първенство.

Баските постигнаха първи успех на "Ла Росаледа" от 12 години и се утвърдиха на петото място в класирането с 26 точки. Лидер е Барселона с 40 точки, пред Атлетико (Мадрид) с 37, Реал (Мадрид) с 34 и Виляреал с 27 точки.

Феновете на домакините изразиха остро недоволството си след края на мача и поискаха оставката на треньора Бернд Шустер. Петото поражение в последните седем срещи в Примера дивисион прати тима на 14-ото място с 13 точки, само на точка над зоната на изпадащите.

Малага поведе с попадение на Хуанми, който засече с глава центриране на Маркос Ангелери в 38-ата минута.

В средата на втората част Микел Сан Хосе изравни също с глава след подаване от корнер на Маркел Сусаета.

В 83-ата минута Франсиско Портийо от домакините получи втори жълт и червен картон след грубо нарушение срещу Андер Итураспе.

Гостите се възползваха от числения си превес и само две минути по-късно Икер Муняин беше изведен в добра позиция от Андрер Ерера и вкара от втория опит.