Малага се върна на 4-ото място в Примера дивисион, след като отнесе с 3:1 като гост Райо Валекано в първа среща от 29-ия кръг. С този успех южняците, които догодина няма да играят в евротурнирите заради забрана от УЕФА поради нарушаването на финансовия феърплей, имат 47 точки.

Една стъпка по-надолу е и Реал Сосиедад със същия актив. Райо Валекано пък е на 9-о място с 41.

Бразилският защитник Уелигтон откри резултата в 22-ата минута, след като прати топката в мрежата, засичайки центриране от фаул на Педро Моралес. Попадението на бразилеца е първо за него през сезона в испанското първенство.

Девет минути по-късно домакините изравниха от дузпа, вкарана от Пити. Тя беше отсъдена заради фаул на вратаря на гостите Уили Кабайеро срещу нападателя Тито в средата на наказателното поле.

Чилийският полузащитник Моралес центрира и за второто попадение, този път реализирано от Жулио Баптища в 55-ата минута. Самият Моралес оформи крайното 3:1 за гостите от Малага пет минути преди последния съдийски сигнал с перфектно изпълнение на фаул от 25 метра.

Мачът показа добрата форма на Малага няколко дни преди първата четвъртфинална среща от Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд) в сряда на собствен терен.