Леванте измести Еспаньол от седмото място в класирането на испанската Примера дивисион, след като спечели директния двубой между двата тима с категоричното 3:0.

Отборът от Валенсия е с актив от 16 точки, колкото има и Атлетик (Билбао) и Хетафе, докато отборът от Барселона е с два пункта пасив.

Домакините се възползваха от няколкото си добри положения на "Сиудад де Валенсия" и водеха с 2:0 още до почивката, след като само в разстояние на две атаки Набил Ел-Жар се разписа от дузпа, а Бабакар Диавара удвои аванса на своя тим. Отново Ел-Жар беше
точен шест минути след почивката, когато оформи крайното 3:0.

Гранада пък победи Елче с 1:0 и се отдалечи на две точки от зоната на изпадащите. Мануел Итура вкара единствения гол в 26-ата минута.

Малага пък допусна трета поредна загуба. Момчетата на Бернд Шустер отстъпиха като домакин на Селта с 0:5. Алекс Лопес се отличи с два гола, а останалите попадения бяха дело на Фернандес, Нолито и Чарлс. И двата отбора са с 9 точки и са много близо до зоната на изпадащите.

Всичко за дербито на испанския футбол, в което Барселона победи Реал (Мадрид) четете тук!