Реал разгроми Атлетико в мадридското дерби от полуфиналите на турнира за купата на Краля в Испания. "Белите" спечелиха с 3:0 първата среща и така направиха подарък на звездата Кристиано Роналдо, който отпразнува 29-ия си рожден ден. Преди началото на срещата двата отбора почетоха с минута мулчание легендата Луис Арагонес, който почина преди няколко дни.

Двубоят започна с известно преимущество на домакините, но Атлетико бързо показа, че ще бъде много опасен при контраатаките.  Първата по-сериозна възможност бе за тима, воден от Диего Симеоне. В 12-ата минута Арда Туран плонжира и стреля ковармо, но Касияс успя да избие топката.

В 15-ата минута Реал излезе напред резултата след великолепен изстрел на Пепе, който доведе до автогол на Инсуа..

Превъзходството на Кралския клуб на терена продължи до края на първата част. Най-чистите положения се откриха пред Кристиано Роналдо и Лука Модрич, но до ново попадение не се стигна.

В 57-ата минута Анхел Ди Мария направи изключителен пас към Хесе Родригес, който покачи на 2:0. При следващата атака аржентинецът бе на път да вкара нов гол, но Куртоа в последния момент изби.

В 60-ата минута Диего Коща изпусна нервите си и срита Ди Мария, който преди това го бе фаулирал. Голмайсторът на Атлетико обаче не бе изгонен, като реферът прецени да го предупреди с жълт картон. Това означава, че Коща ще пропусне реванша заради натрупани картони.

В 72-ата минута Лука Модрич спаси Реал от сигурен гол, след като изчисти топката от голлинията при удар с глава на Годин. В следващата атака резултатът стана класически, след като след удар на Ди Мария, Миранда си отбеляза автогол.

Реваншът на "Висенте Калдерон" ще се играе на 11 февруари.