Лионел Меси записа своя мач номер 400 за Барселона. Звездата игра пълни 90 минути при гостуването на Леванте за Купата на Испания. Въпреки че аржентинецът не се разписа, момчетата на Херардо Мартино надделяха с 4:1 след хеттрик на Тейо.

Предвид факта, че Меси е само на 26 години, ако е жив и здрав, може спокойно да влезе в топ 3 по този показател в историята на каталунците.

Топ 10 факта, които може би не знаете за Лионел Меси >>

За момента само девет играчи имат повече срещи от носителя на четири "Златни топки". Начело в класацията е Шави (702), пред Карлес Пуйол (590), Мигели (549), Виктор Валдес (523), Андрес Иниеста (483), Карлос Рексач (447), Гилермо Амор (421), Андони Субисарета (410) и Жоан Сегара (402).

Със своите 331 гола и 128 асистенции, Меси е с основен принос за завоюваните 21 трофея с бившия тим на Христо Стоичков.

Ето какво се случи в останалите юбилейни срещи на Лео Меси:

100 - Барселона завършва наравно с Валенсия в мач от полуфиналите в турнира за Купата на Испания. Каталунците изравняват след късен гол на Шави. Така или иначе, в последствие "прилепите" печелят надпреварата, а Барса, тогава водена от Франк Рийкард, завършва сезона без трофей.

200 - Барселона побеждава с 2:0 Осасуна на своя "Камп Ноу". Меси обаче не е сред голмайсторите. Вместо него, точни са Златан Ибрахимович и Боян Къркич.

300 - Този юбилеен мач на Лео съвпада с рождения ден на треньора Хосеп Гуардиола. Каталунците бият с 2:1 големия си съперник Реал (Мадрид) на "Сантияго Бернабеу" в мач от четвъртфиналите за Купата на страната.