Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Испания след категорична победа в реванша срещу Селта (Виго) с 4:0. В герой за "белите" за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който реализира хеттрик за своя отбор.

Двубоят на "Бернабеу" предизвикваше голям интерес, след като в първия мач Селта победи с 2:1. Домакините започнаха отлично срещата и още в 3-ата минута Роналдо бе точен за 1:0. Натискът на Реал продължи и в 24-ата минута отново Роналдо се разписа за 2:0. До почивката преднината от два гола за "белите" се запази.

През второто полувреме напрежението върху Реал се засили след като Серхио Рамос получи втори жълт картон и бе изгонен в 71-ата минута, но с третия си гол в мача Роналдо реши изхода на срещата в 87-ата минута. Крайното 4:0 оформи Сами Кедира минута преди края на двубоя. Така Реал се класира напред с общ резултат 5:2.

В други срещи реванш от тази вечер Майорка се наложи като гост над Севиля с 2:1, но отпадна от надпреварата след катастрофалната загуба в първата среща с 0:5. Напред продължава и Реал (Сарагоса) след втора победа над Леванте този път с 2:0.