Майорка допусна второ поредно поражение в испанската Примера дивисион. Тимът загуби домакинството си на Хетафе с 1:2 в среща от 17-ия кръг на шампионата.

Иван Рамис откри за Майорка още в 10-ата минута, но тимът от Мадрид успя да обърне развоя на двубоя с две попадения до почивката. И двата пъти точен бе Абделазиз Барада (28-ата и 44-ата).

Гостите пропуснаха да вкарат още един гол, като Педро Риос уцели гредата в началото на втората част. Така Хетафе изпревари Майорка с точка в класирането, като е 11-и с 19 точки в актива си.

В друг мач Еспаньол измъкна успех в края с 2:1 като гост на Спортинг (Хихон). Тимът от Барселона набързо си осигури аванс благодарение на попадение на Тиеви в 3-ата минута. В средата на втората част обаче Давид Барал възстанови равенството.

Всичко свърши в 84-ата минута, когато Серхио Гарсия донесе победата на каталунците. Така в подреждането Еспаньол се изкачи до седмо място с 23 точки, а Спортинг е в зоната на изпадащите с 15 точки.