Реал (Мадрид) допусна повече от неочаквана загуба с 0:1 при гостуването си на Гранада в мача от 22-ия кръг на Примера дивисион. Още по-шокиращото за феновете на "кралския клуб" е и фактът, че победното попадение за домакините бе автогол на звездата на столичани Кристиано Роналдо.

Португалската суперзвезда се разписа в собствената си врата в 22-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер.

Същото попадение постигна и сегашният национален селекционер на България Любослав Пенев в мача от груповата фаза на Евро'96 срещу Франция (1:3), когато прониза Борислав Михайлов за 2:0 в 63-ата минута.

Победата позволи на Гранада да се измъкне от зоната на изпадащите и да се изкачи на спасителната 15-а позиция, където е Сарагоса със същия актив от точки - 23.

Реал не успя да създаде кой знае колко чисти положения пред вратата на противника си по време на мача и логично загуби, въпреки че имаше превес във владеенето на топката. Роналдо можеше да се реваншира за автогола си в 29-ата минута, но от пряк свободен удар стреля неточно.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В края на първото полувреме и Кедира не успя да изравни, след като излезе на стрелкова позиция. След почивката вратарят на Гранада Тоньо спаси опасен изстрел на Роналдо, а домакините отговориха с красив удар с пета на Игало, който мина на сантиметри от целта.

Все пак в 85-ата минута Карим Бензема можеше да измие част от срама и да донесе точка за Реал, но на празна врата стреля неточно от 5-6 метра.