Реал (Мадрид) победи Валядолид с 3:2 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион, а в герой за столичани се превърна Месут Йозил. Германският национал отбеляза два гола и демонстрира страхотна игра, която донесе ценните три точки за "Кралския клуб".

Началото бе много лошо за Реал, след като още в 7-ата минута Манучо откри резултата в полза на Валядолид след грешка в защитата на мадридчани.

Радостта на домакините обаче бе кратка и пет минути по-късно Бензема изравни след груба грешка на защитник, който подари топката на Кайехон. Младокът пусна към абсолютно непокрития французин, който на празна врата изравни - 1:1.

В 22-ата минута обаче трибуните на "Естадио Мунисипал Хосе Сория" отново изригнаха - Еберт центрира от корнер, Манучо изпревари Серхио Рамос и с глава отново изведе Валядолид напред в резултата.

Домакините предчувстваха как се оттеглят с гол преднина на почивката, но секунди преди края Йозил направи 2:2 след отлично двойно подаване с Бензема и удар през ръцете на вратаря.

В 72-ата минута пък германският национал увенча добрата си игра с второ попадение, което гарантира трите точки за Реал. Йозил изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак и препарира вратаря Ернандес, който като че ли очакваше фаулът да бъде бит от Кристиано Роналдо.

Със спечелените три точки Реал (Мадрид) се приближи до градския съперник Атлетико, който е на второ място и на точка пред момчетата на Жозе Моуриньо. "Дюшекчиите" обаче имат и мач по-малко.

В другия късен мач от съботната програма на Примера дивисион Валенсия победи Осасуна с 1:0 като гост и постигна първи успех далеч от дома си от 18 март насам.

Загубата на Осасуна пък сложи край на серията от пет поредни мача без поражение.

Единственото и победно попадение за "прилепите" отбеляза бившият нападател на домакините Роберто Солдадо, който бе точен в 56-ата минута на срещата.