След като Бетис и Севиля завършиха 3:3, още един двубой от 31-ия кръг на испанското първенство приключи при този резултат. Еспаньол и Валенсия направиха зрелищен спектакъл, който бе изгледан от националния ни селекционер Любослав Пенев. Той обаче не можа да види Мартин Петров, който бе в групата на Еспаньол, но не влезе в игра.

Еспаньол поведе в 45-ата минута чрез Уакасо, а всичко по-интересно стана след почивката. В началото на втората част Банега възстанови равенството. В 82-ата минута Гауита направи 2:1, а гостите изравниха чрез Гонсалвеш.

В първата минута на добавеното време Евер Банега изведе Солдадо и той зарадва на Валенсия, но буквално в последните секунди Серхио Гарсия оформи крайното 3:3.

В класирането Валенсия е на пета позиция, като изостава с точка от Реал Сосиедад. Баските обаче имат и мач по-малко. Еспаньол е на 11-о място с 40 точки, колкото има и 12-ият Леванте.

В другите мачове от деня Ла Коруня разби Леванте с 4:0 като гост, а Валядолид би Леванте с 2:1.