Елче се наложи с 2:1 над Валенсия като домакин и измести своя регионален съперник от деветото място в испанското първенство по футбол.

Фидел даде аванс на Елче след 60 минути игра с прекрасен удар с глава, но Хуан Бенат изравни. Резервата Кристиан Ерера обаче вкара за 2:1 само шест минути преди края на мача, когато се възползва от асистенция на Коро и донесе трите точки за Елче.

Загубата изпрати Валенсия на десето място и постави под въпрос мястото на треньора Мирослав Джукич в тима.

Севиля пък разби Бетис с 4:0 в градското дерби. Карлос Бака откри още във 2-ата минута, а Стефан М'Биа удвои в 43-ата - точно след като гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Паулао.

Витоло покачи на 3:0 в 59-ата минута, а крайния резултат оформи Висенте Ибора две минути преди края на редовното време.