Дузпа в последната минута донесе победата на Реал (Мадрид) при гостуването на новака Елче в среща от шестия кръг на испанското първенство. Столичани определено не показаха най-добрати си игра и стигнаха трудно до успех с 2:1 срещу скромния си съперник, който още няма победа от началото на сезона.

И трите попадения в срещата паднаха през второто полувреме, а ключово в сблъсъка бе добавеното време на мача, в което домакините първо изравниха, а след това Реал все пак стигна до успеха.

През първата част от Елче имаха основателни претенции за изгонване на Серхио Рамос, на когото му бе спестен втори жълт картон. Треньорът на "белите” Карло Анчелоти очевидно бе подходил към срещата с мисъл за дербито с Атлетико (Мадрид) в края на седмицата. Тимът му все пак успя да поведе в резултата в 51-ата минута, а героят естествено бе Кристиано Роналдо. Португалецът даде аванс на мадридчани с гол от пряк свободен удар.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В добавеното време на срещата, в 92-ата минута, Елче успя да изравни. Албакар подаде на Боакие и той с глава вкара топката във вратата на гранда за 1:1.

Даденото продължение от съдията Мунис Фернандес бе 3 минути, но продължи повече. В 95-ата мин. след центриране от ъглов удар реферът отсъди спорна дузпа за нарушение на Карлос Санчес срещу Пепе при борбата за топката. Зад топката от бялата точка застана Роналдо, реализира и донесе победата на Реал, а веднага след това бе свирен последния съдийски сигнал на мача.

Реал (Мадрид) остава на 3-то място в класирането с 16 точки, 2 по-малко от Барселона и Атлетико. Елче е с 3 точки, събрани само от равенства и един от двата тима без победа от началото на шампионата. Тимът е в зоната на изпадащите, на 18-а позиция.