Депортиво (Ла Коруня) победи с 1:0 Малага в среща от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение в мача отбеляза португалският нападател Пици, който бе точен в 57-ата минута. През първата част пък удар на португалеца срещна гредата. Така треньорът Домингош Пасиенсия дебютира с успех начело на Депортиво, който е на последното 20-о място с 15 точки. Малага пък е четвърти с 31 точки.

Преди това Валенсия спечели гостуването си на Гранада с 2:1. Домакините останаха с човек по-малко в 34-ата минута, когато Микел Рико получи втори жълт картон. Все пак Гранада успя да открие резултата в 50-ата минута, когато точен бе Брайън Ангуло. 10 минути по-късно обаче Жонас изравни, засичайки топката с глава след изпълнение на корнер. Точка на спора сложи Пабло Пиати в 82-ата минута. В класирането Валенсия е на седмо място с 27 точки, а Гранада е 15-и с 16 точки.

Леванте пък се наложи над Атлетик (Билбао) с 3:1. Двата тима си размениха по едно попадение до средата на първата част. Първо баските поведоха в 6-ата минута благодарение на добра игра с глава на Адурис. В 26-ата минута обаче Кристиян Лел възстанови равенството. Атлетик бе прекършен в 43-ата минута, когато Лапорт бе изгонен, след като фаулира Марти.

Веднага след това домакините поведоха чрез Висенте Ибора, а в 69-ата минута Набил Ел Зар оформи крайното 3:1. В подреждането Леванте е шести с 30 точки, а Атлетик заема 13-ата позиция с 21 точки.