Барселона победи Леванте трудно с 1:0 в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Лионел Меси очаквано не бе в състава на каталунския тим, но сред титулярите голямо завръщане направи Ерик Абидал.

В 16-ата минута каталунците полувичха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Андрес Иниеста в наказателното поле, за което останаха съмнения за симулация. Зад топката застана Давид Вия, но не успя да вкара и резултатът се запази 0:0.

В началото на второто полувреме отново съдийската бригада попадна в центъра на вниманието, след като в 47-ата минута бе вдигната много спорна засада на Роберт Акуафреска. Нападателят на Леванте вкара топката във вратата, но флагът на страничния съдия вече бе високо горе и попадението не бе зачетено.

Мъката на Барселона продължи до 84-ата минута, когато Сеск Фабрегас бе точен след асистенция на Алексис Санчес. Резултатът се запази 1:0 в полза на домакините до края на мача, а те си отдъхнаха и вече са само на една ръка разстояние от титлата в Испания.