Бетис надигра Леванте у дома с 2:0 в ранния мач от програмата на испанското първенство.

Костариканският национал и собственост на Арсенал Джоел Кемпбъл откри още в 7-ата минута на стадион "Бенито Виламарин".

Рубен Коастро намери крилото непокрит в наказателното поле и Кемпбъл успя да се разпише. Той имаше още един шанс, но стреля над вратата малко по-късно.

Леванте натисна постепенно, но така и не успя да създаде чисто положение до почивката. След нея Бетис пък реши срещата.

Точен бе Кастро, който вкара за 2:0 с фальов удар от границата на наказателното оле. Леванте продължи да напада, но така и нямаше късмет да вкара. Така домакините остават четвърти в Ла Лига с 34 точки, докато Леванте са 8-и.