В двубой с невероятно развръзка Барселона постигна четвърта поредна победа в четирите кръга от началото на шампионата в Испания, като се наложи с 3:2 в домакинството си на Севиля.

С Меси и Неймар в титулярния каталунците всъщност имаха доста проблеми със своя съперник. Срещата не започна добре за тях, тъй като още в 15-ата минута се наложи да бъде заменен Жорди Алба, а травмата на национала може да се окаже и сериозна. Влезлият на негово място Адриано бе в основата на първия гол и след негов пас в 36-ата минута Дани Алвеш откри резултата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Особено драматични бяха последните минути на срещата. В 75-ата минута след страхотна комбинация между Фабрегас, Неймар и Меси, последният получи топката на точката за изпълнение на дузпа и реализира за 2:0. Футболистите на Барса може би вече се почувстваха победители, но в 80-ата минута след добър пробив на Витоло, Ракитич намали на 1:2.

Резултатът бе изравнен в 90-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Коке засече топката и вкара за 2:2. Севиля дори можеше да стигне и до победа, но 2 минути по-късно пропуск направи Марин.

И когато изглеждаше, че срещата ще завърши наравно в 93-ата минута за пореден път блесна Лионел Меси. Аржентинецът направи невероятен пробив, стреля, вратарят Бето изби, но при добавката Алексис Санчес бе точен и отбеляза за победата с 3:2.

Барселона стана един от двата отбора, които до този момент имат пълен актив от 12 точки, заедно с Атлетико (Мадрид). Севиля остава без победа и само с 2 точки в момента заема 16-о място.

В среща, играна по-рано през деня Леванте и Реал Сосиедад направиха равенство 0:0.