Барселона и Валенсия са последните осминафиналисти за Купата на краля. Това стана факт, след като двата тима отстраниха съперниците си от Сегунда Б (третият ешелон), съответно Л’Оспиталитет и Кадис.

Барса се подигра със съперника си го победи с 9:0.

Противно на очакванията Пеп Гуардиола не пусна младоците си, а даде шанс само на на няколко от резервите като Куенка, Тиаго Алкантара, Фонтас и Пинто.

Резултатът бе открит от Педро в 11-ата минута, Иниеста покачи на 2:0 в 19-ата, а Тиаго Алкантара направи класиката още в 23-ата мин.

Влезлият принудително на мястото на Шави в 38-ата мин. Тейо, се разписа още в 43-ата мин. Веднага след почивката сред голмайсторите се записа и Куенка, а Тиаго Алкантара от дузпа направи 7:0 в 55-ата мин.

Тейо също вкара за втори път, в 65-ата мин., а крайното 9:0 оформи Куенка в 81-ата минута.

Така Барселона продължава в следващия кръг с общ резултат 10:0.

Валенсия също не прости на своя съперник и след 0:0 в Кадис, сега спечели с 4:0.

Виктор Руис в 5-ата, Жонас в 28-ата, Солдадо в 41-ата и Банега в 68-ата оформиха успеха на валенсианци.