Барселона постигна убедителна победа със 7:0 при гостуването си на Волеренга на препълнения стадион "Улеви" в норвежката столица Осло. Мачът бе наблюдаван от новия треньор на каталунците Херардо Мартино, който изгледа изявите на новите си възпитаници от трибуните, където бе заедно със спортно-техническия директор на клуба Андони Субисарета.

Начало на голеадата даде Алексис Санчес в 4-ата минута, а две по-късно Кристиан Тейо удвои след нов отличен пас на Меси. Именно аржентинецът покачи на 3:0 в 13-ата минута, а малко по-късно нацели и гредата.

Три минути преди края на първото полувреме Джонатан дос Сантос направи 4:0, а след почивката шоуто продължи. В 52-ата минута Жан-Мари Донгу вкара за 5:0 след пас на Алексис, а три по-късно двамата повториха упражнението за 6:0. Крайното 7:0 оформи Жоан Роман в 86-ата минута.