Барселона разби Райо Валекано с 4:0 като гост в мач от 5-ия кръг на Примера дивисион. В герой за "блаугранас" се превърна Педро, който вкара хеттрик насред Мадрид. Веднъж за успеха се разписа и Фабрегас.

Головата серия започна в 33-ата минута, когато Педро откри резултата. Веднага след подновяването на играта след почивката отново той направи резултата 2:0, а в 72-ата минута оформи хеттрика си след отлична асистенция на Неймар, който го изведе на празна врата - 3:0.

Крайното 4:0 оформи Фабрегас в 80-ата минута, след като Шави пресече пас и изведе съотборника си на стрелкова позиция.

Така Барса продължава да води с пълен актив и 15 точки на върха на временното класиране. Райо Валекано пък е 15-и с едва три точки.

С пълен актив до Барселона на върха е и Атлетико (Мадрид). В късния мач столичани победиха с 2:0 при гостуването си на Валядолид. Головете реализираха Раул Гарсия в 56-ата и Диего Коста в 72-ата минути.

Валядолид остава на 11-о място с 4 точки.