Барселона показа, че се намира в отлична форма 11 дни преди първия официален мач на тима.

Каталунците разгромиха Тайланд, който заема 138-ма позиция в ранглистата на ФИФА, със 7:1 в Банкок.

Като титуляри за шампионите на Испания започнаха суперзвездите Меси и Неймар, подкрени от Педро, който блесна с хеттрик.

Неймар

Именно Неймар, който бе купен за 57 млн. евро това лято, даде начало на головата фиеста с първото си попадение за новия си тим. То падна в 13-ата минута, като Меси брилянтно намери Фабрегас, испанецът пък асистира на Неймар, който реализира. Само две минути по-късно Лео Меси удвои след точно изпълнена дузпа.

Резултатът стана класически в 19-ата минута след фантастично изпълнение на Педро. В 25-ата Меси направи разногледа тайландската защита и покачи на 4:0, а десет по-късно Педро бе точен за втори път. Малко преди почивката домакините стигнаха до гол, но от дузпа.

Меси

След подновяването на играта нищо не се промени и Барселона продължи да доминира на терена. В рамките на две минути Педро и Алексис Санчес отново накараха вратаря на Тайланд да вади топката от мрежата си, с което оформиха и крайното 7:1.

Шави с купата, която Барса спечели от този мач.

На звездите на Барселона им предстои мач с Малайзия в Куала Лумпур в събота, след което се завръщат в Испания. На 18 август пък е първата им среща от новия сезон на Примера дивисион срещу Леванте на ''Камп Ноу''.