Барселона победи Реал (Бетис) с 4:1 в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион и се възползва от грешката на преследвача си Атлетико (Мадрид), за да се откъсне с три точки преднина на върха в класирането.

Виляреал спря победната серия на Атлетико (Мадрид)  >>

Лошата новина за каталунците обаче е новата контузия на Лионел Меси. Звездата на Барса бе принудително сменен в 21-ата минута, а травмата отново е в проблемното му ляво бедро.

Резултатът за Барселона откри Неймар в 36-ата минута, само секунди след това Педро Родригес покачи на 2:0. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка. През второто полувреме Сеск Фабрегас бе точен на два пъти – в 63-ата и 79-ата минути.

Иниеста замени Меси още в 21-ата минута.

Точно преди края на мача пък домакините върнаха един гол от дузпа. Точен от бялата точка бе Хорхе Молина.
Загубата смъкна Бетис до последното 20-о място в класирането в Испания.