Барселона записа най-добрия си старт на първенството в Испания в совята история. "Синьо-червените" записаха седма поредна победа в седмия кръг и така продължават с пълен актив от точки в Примера. Каталунците не продължиха победния си ход, но този път спечелиха пестеливо с 2:0 при гостуването си на новака Алмерия.

Големият проблем за Барса обаче е, че Лионел Меси получи нова контузия през тази година и се наложи да бъде заменен още в 29-ата минута, малко след като бе вкарал гол. Аржентинецът се разписа от границата на наказателното поле след двойно подаване с Педро, но 8 минути по-късно излезе принудително.

Гостуващият тим гарантира успеха си в началото на второто полувреме. След почивката "блауграунас" наложиха солиден натиск на съперника и той даде резултат в 56-ата минута, когато Адриано Корея от близка дистанция засече подаване на Шави и оформи крайното 2:0.

Така Барселона е на върха в Примера с 21 точки, а Алмерия е на предпоследната 18-ата позиция с 3 точки, събрани от 3 равенства.

В друга среща от кръга Валенсия постигна трета поредна победа и се наложи с минималното 1:0 в домакинството си на Райо Валекано. Валенсианци са на 6-ата позиция с 12 точки, а мадридчани остават на предпоследното 19-о място с 3.