Новият шампион на Испания Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 като гост в дербито на 35-ия кръг на Примера Дивисион. Звездата на каталунците Лионел Меси пък започна като титуляр, но впоследствие получи контузия и бе заменен принудително.

След безплодно първо полувреме домакините откриха резултата в 51-ата минута, когато Радамел Фалкао прониза вратаря Пинто с точен удар в долния десен ъгъл.

Малко по-късно "дюшекчиите" можеха да направят 2:0, но Арда Туран се замота е не успя да се възползва от отличен пас на Фалкао.

Така в 71-ата минута Барселона стигна до 1:1 - Алексис Санчес комбинира с Фабрегас, който му върна топката и чилийският национал наказа Куртоа отблизо - 1:1.

Десет минути преди края пък Габи си отбеляза автогол в опита си да изчисти удар на Давид Вия и донесе успеха за Барселона.

В късния мач от програмата на 35-ия кръг Малага и Севиля разделиха по една точка след равенство 0:0.