Барселона взе комфортен аванс след първата среща с Левнате от четвърфиналите за Купата на краля, след като спечели с убедителното 4:1 като гост.

Срещата бе знаменателна за голямата звезда на каталунците Лионел Меси. За него това бе мач номер 400 с екипа на Барса. Донякъде изненадващо обаче той не реализира нито едно от попаденията. Лео обаче дирижираше събитията на терена и след три негови асистенции Тейо се отличи с хеттрик.

Двубоят изобщо не започна добре за Барселона. Леванте се оттегли на почивката с преднина и резултат 1:0 след гол на Ел Жар в 31-ата минута. В началото на второто полувреме, в 53-ата мин., Хуанфран си вкара автогол и с това даде ход на обрата на гостите. Меси и Тейо се развихриха и след хеттрика на последния и съответно попадения в 60-ата, 81-ата и 86-ата минути Барса спечели мача с 4:1.

Така каталунците могат спокойно да мислят за реванша на "Камп Ноу”, който ще бъде на 29 януари.

В друга среща от четвъртфиналите Реал Сосиедад победи с 3:1 гостуващия Сантандер.