Барселона победи трудно Гранада с 2:0 в мач от 5-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците владееха инициативата през цялата среща, но великолепните изяви на вратаря на гостите Тоньо, попречиха на Меси и компания да вкарат гол чак до 87-ата минута, когато Шави реализира след феноменално изпълнение. В продължението пък Борха Гомес си вкара автогол.

Така в класирането Барса е на върха с 15 точки и води с цели 11 на големия си съперник Реал (Мадрид), който в неделя гостува на Райо Валекано.

Как се разви срещата?

Още в самото начало Барса наложи натиск и в 6-ата минута Меси стреля отблизо след страхотен пас на Дани Алвеш. В 11-ата минута, след изпълнение на корнер, топката попадна в Микел Рико, който с удар от движение я прати малко над вратата, пазена от Виктор Валдес.

В 23-ата минута Меси проби, но отбраната на Гранада го заклещи, топката се озова в краката на Фабрегас, който от границата на наказателното поле бив центъра на вратата и Тоньо успя да отрази удара му.

В 30-ата минута Гранада организира много хубава атака, като се наложи дори Алексис Санчес да се върне в отбрана. Сирейра напредна отляво и стреля. Виктор Валдес обаче успя с една ръка да прати топката над гредата.

В следващите минути Барса организира няколко опасни атаки. Първо шут на Меси бе блокиран, а след това вратарят на Гранада се намеси решително, избивайки топката след рикошет, получен след изстрел на Вия.

До почивката играта се пренесе в наказателното поле на Гранада, като Меси и Тиаго не успяха да завършат атаките на каталунците по най-добрия начин.

Негативният резултат за Барса стана причина Меси и Вия да си разменят реплики на висок глас, явно изнервени от това, че до момента нямаше гол.

Още с подновяването на играта, домакините показаха, че ще дадат всичко от себе си за трите точки, като атаките се редяха една след друга. Вия, Санчес, Тиаго и Меси направиха пропуски.

В 65-ата минута Лео Меси, който по време на целия мач, влачеше със себе си по двама-трима защитника, отправи прекрасен изстрел отляво, но отново нямаше късмет.

В 77-ата минута дойде най-чистата ситуация за Барса, когато Фабрегас се засуети и позволи защитник на Гранада да блокира удара му, вместо да стреля, останал сам срещу вратаря. Малко след това и влезлият като резерва Шави бе близо до гола, но отново вратарят на Гранада Тоньо показа класа.

В 84-ата минута Гранада организира контраатака, но играч на гостите, който остана сам срещу Виктор Валдес, би право в него.

Натискът на Барселона даде резултат в 87-ата минута, когато Алексис Санчес изгуби една топка, тя попадна в Шави, който от границата на наказателното поле я прати неспасяемо в сгловката на вратата с уникално изпълнение.

В следващата минута Алексис подаде към връхлитащия Педро, но младият нападател би над вратата. В 90-ата минута пък Меси уцели гредата. В следващата минута аржентинецът развинти отбраната на Гранада и в последствие Борха Гомес си вкара автогол.

Барселона - Гранада 2:0