Атлетико (Мадрид) показа, че е преодолял поражението от Рубин в Лига Европа и разби Валядолид с 3:0 в двубой от испанското първенство. Това бе първи успех за "дюшекчиите" като гости през 2013 година.

Дежурният голмайстор Радемел Фалкао откри резултата в 11-ата минута. Това бе негово 20-о попадение от началото на сезона в Испания. Диего Коща удвои резултата в 53-ата минута. В последните секунди на двубоя Кристиан Родригес оформи крайното 3:0 за гостите.

Атлетико вече има 53 точки, с 12 по-малко от водача в класирането Барселона и със седем повече от третия Реал (Мадрид).

Валенсия се доближи на две точки от четвъртия Малага, след като се наложи с 2:0 над Майорка като домакин в друга среща от 24-ия кръг.

Валенсия игра по-добре от своя противник, въпреки че игра по-голямата част с човек по-малко. Червен картон още в 28-ата минута получи Алберто Коща.

Отборът на Майорка, който се намира в зоната на изпадащите, успя да удържи натиска на Валенсия цял час, но именно тогава Рикардо Коща се възползва от подаване на плеймейкъра Серхио Каналес и отбеляза победното попадение в полза на домакините.

Дани Парехо пък асистира на Роберто Солдадо за крайното 2:0, оформено девет минути преди последния съдийски сигнал.

Победата остави Валенсия на пето място, но "прилепите" вече изостават само на две точки от зона Шампионска лига. Майорка е на предпоследна позиция с актив от 18 пункта и шест по-малко от Реал (Сарагоса), който е над чертата.

В ранния мач Реал Сосиедад и Леванте завършиха 1:1.