Атлетико (Мадрид) претърпя нова загуба след като падна от Бетис с 0:2 в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Поредната грешка на "дюшекчиите" означава, че те ще зимуват в долната половина на таблицата.

Домакините започнаха мача агресивно и на няколко пъти създадоха добри положения, но всички те завършваха с пропуски. Радмел Фалкао се отличи с най-тежките изпуснати възможности.

В 54-ата минута гостите успяха да открият резултата при първата си добра възможност. Алехандро Посуело бе точен за Бетис, след като се възползва от решка на Алваро Домингес. В 72-ата минута голмайсторът получи втори жълт картон и напусна играта, като остави своя тим с човек по-малко.

Атлетико (Мадрид) не успя да се възползва от численото си предимство и дори допусна втори гол във вратата си – в 92-ата Роке Санта Крус с разумна добавка, след греда на Хуанфран, оформи крайното 2:0.