Атлетико (Мадрид) си гарантира третото място в Примера дивисион, след като победи Селта Виго с 3:1 в мач от 36-ия кръг на първенството. По този начин „дюшекчийте“ си гарантираха и участие в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон.

Първото полувреме завърши без попадения, но веднага след началото на втората част резултатът бе открит – Миранда намери топката с глава след центриране от корнер, тя стигна до Диего Коста и той, също с глава, я прати в мрежата на съперника. В 66-ата минута Атлетико удвои преднината си – Хуанфран бе автор на попадението, а Диего Коста се отличи с асистенция.

В края на мача (84-ата минута) Аугусто Фернандес успя да върне едно попадение, но само две две минути по-късно Радамел Фалкао върна преднината от два гола на Атлетико (Мадрид).

Докато „дюшекчийте“ си гарантираха място в Шампионска лига, Селта Виего остава на предпоследно място с огромен шанс за изпадане от Примера.

В друг мач от кръга Реал (Мадрид) победи Малага с 6:2.

Резултатът откри Раул Алиол в 3-ата минута. Гостите изрвниха в 18-ата чрес Роке Санта Крус, а в 25-ата Реал отново излезе напред спопадение на Кристиано Роналдо от пряк свободен удар. Интересното е, че малко преди това португалецът изпуска дузпа. Осем минути по-късно Месут Йозил бе точен за 3:1. Головото шоу на първото полувреме завърши с попадение на Виторино Антинеш миута след това на Йозил. Така Малага се върна в играта поне за малко. В края на полувремето обаче Кристиано Роналдо излезе сам срещу вратаря, но реши да подаде на Бензема, а той се отблагодари като не пропусна да се разпише за 4:2.

Втората част донесе и разгрома. Лука Модрич покачи на 5:2, а резервата му Анхел ди Мария оформи крайното 6:2.