Мартин Петров влезе като резерва за Еспаньол срещу бившия му отбор Атлетико (Мадрид) в среща от 25-ия кръг на испанското първенство. Атлетико спечели с 1:0 с гол на Радамел Фалкао от дузпа преди почивката и запази второто място с четири точки аванс пред третия Реал (Мадрид).

Мартин Петров се появи на терена в 66-а минута на мястото на Шимао, но усилията му по левия фланг не помогнаха на Еспаньол да стигне до точката. Българинът игра в Атлетико в периода 2005-07 и бе посрещнат радушно от публиката на стадион "Висенте Калдерон".

Атлетико стигна трудно до победата, като единственото попадение вкара Радамел Фалкао в 38 а минута. Колумбийският нападател реализира 21-ия си гол за сезона в шампионата от дузпа.

Цяло второ полувреме домакините играха с човек по-малко заради червен картон на Габи, но играчите на треньора Диего Симеоне удържаха победата.

Фалкао можеше да се разпише и втори път, но към края на мача не успя да прехвърли вратаря на Еспаньол от чиста позиция. Така Еспаньол опита вкуса на поражението за първи път след шест мача без загуба.

Ето и останалите резултати от неделните мачове от 25-ия кръг на Примера дивисион:
Райо Валекано – Валядолид 1:2
Селта – Гранада 2:1

Бетис - Малага 3:0