Атлетико (Мадрид) победи Леванте с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Примера и успя да скъси разликата с лидера Барселона, който предния ден загуби изненадващо с 2:3 от Реал Сосиедад, до 8 точки.

Лошата новина за „дюшекчиите” обаче е, че голямата звезда на отбора – Радамел Фалкао, се контузи и трябваше да напусне терена с разтежение.

Срещата започна малко мудно и добрите голови положения липсваха в началото, но в 32-ата минута Адриан отбеляза отблизо, след като Манкило центрира в наказателното поле.

През второто полувреме дойде лошата новина за Атлетико – в 57-ата минута Фалкао получи разтежение при спринт и бе заменен от Диего Коща. Това обаче не се отрази на играта на столичани и в 60-ата минута Коке успя да удвои резултата с хубав далечен удар.

В 77-ата минута Кристиано Родригтес можеше да направи резултата класически, но нацели гредата.