Атлетико и Реал завършиха наравно в дербито на Мадрид. Двубоят, игран на стадион "Висенте Калдерон" приключи при резултат 2:2.

И двата отбора предложиха много вълнуващи моменти на феновете. Карим Бензема засече остро центриране на Анхел Ди Мария за 1:0 в полза на Реал още в третата минута на мача, като двата отбора играеха равностойно в началните минути.

В последствие обаче Атлетико буквално натика своите съперници в тяхната половината и положенията пред вратата на Диего Лопес идваха минута след минута. Той пусна гол на Коке в 28-ата минута за 1:1, а силен изстрел от около 30 метра на Габи Фернандес се оплете в
мрежата на Реал за 2:1 в полза на Атлетико в последните секунди на полувремето.

Атлетико продължи да мачка своите съперници и през второто полувреме, но Реал извади късмет и не допусна гол. За сметка на това, Роналдо спечели топката при подаване в наказателното поле в 82-ата минута и стреля от много неудобна позиция, разписвайки се в долния десен ъгъл на вратата на Тибо Куртоа за 2:2.

Така след дербито от 26-ия кръг на испанското първенство по футбол, Реал е лидер с актив от 64 точки, докато Атлетико е втори с три по-малко. Барселона е с 60 точки и мач по-малко.