Големият сблъсък в Испания между Атлетико (Мадрид) и Барселона завърши без победител и без голове. Дербито от 19-ия кръг на Примера дивисион приключи при резултат 0:0.

Двата основни фаворита за титлата не успяха да се надхитрят пред повече от 54 хиляди зрители на стадион "Висенте Калдерон" в испанската столица.

Така ситуацията на върха в класирането остава непромена. Барселона е начело с 50 точки. Толкова има и Атлетико, но бившият отбор на Любослав Пенев е с по-лоши показатели.

От този резултат може да се облагодетелства Реал (Мадрид), който при успех над Еспаньол в неделя, ще се доближи на три точки от лидерите.

Иначе големите звезди на Барселона Лео Меси и Неймар започнаха на резервната скамейка. Носителят на четири "Златни топки" се появи в игра на почивката, заменяйки Иниеста, докато бразилецът получи шанс за изява в 67-ата минута.

Като цяло домакините залагаха повече на контраатаки, но няколко пъти бяха близо до гол във вратата на Виктор Валдес. Арда Туран и Диего Коща обаче нямаха късмет. За шампионите пропуски направиха Педро, Шави, Пике и Меси.

Преди това Селта се наложи над Валенсия с 2:1. "Прилепите" откриха резултата в 23-ата минута чрез Дани Парейо, след почивката обаче тимът от Виго обърна нещата в своя полза. Чарлес се превърна в герой за домакините с две попадения съответно в 50-ата и 78-ата минути. Така в класирането Валенсия е на осма позиция с 23 точки, а Селта заема 14-о място с 19 точки.

В друг мач от съботния ден - Атлетик (Билбао) буквално се разправи с Алмерия, побеждавайки с 6:1.