Атлетик (Билбао) затвърди 4-ото си място в Примера дивизион след разгром на собствен терен над Алмерия с 6:1 в мач от 19-ия кръг. Баските имат 36 точки, с 4 пред регионалния си съперник Реал Сосиедад, но остават на 8 от 3-ия Реал (Мадрид). Атлетик остава и четвърти най-добър домакин в Ла Лига след Барселона, Атлетико (Мадрид) и Реал (М) със 7 победи и 2 равенства на "Сан Мамес".

В герой за домакините се превърна крилото Ибай Гомес, който вкара два гола, а Андерс Ерера вкара гол и подаде за още един.

Останалите три попадения бяха за Ариц Адуриц, Аймерик Лапорте и Микел Рико. Алмерия пък развали впечатлението от последните седмици и в момента е на 14-о място в класирането.

Още до 30-ата минута вихрените атаки на Билбао дадоха резултат на три пъти, като още в 6-ата минута Микел Рико откри след подаване на Адуриц. Андер Ерера удвои преднината на баските в 11-ата минута, а Лапорте покачи до 3:0. Елдер Барбоса върна едно попадение за гостите в 34-ата минута.

През второто полувреме ситуацията не се промени и нови три топки се спряха в мрежата на вратаря Естебан Суарес. Адуриц реализира за 4:1 в 52-ата минута след пас на Икер Муниаин, а два пъти накрая течен беше Ибай Гомес, като в 87-ата минута реализира дузпа заради игра с ръка на Рафита.