Атлетик (Билбао) победи Гранада с 1:0 в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Единствения гол вкара Адурис в 67-а минута.

Билбао удържа победата, макар че игра в намален състав в последните 10 минути след червен картон на Маркел Сусаета. В добавеното време Гранада бе близо до изравнителен гол, но удар на Ясин Брахими срещна гредата.Атлетик заема 13-о място в класирането, докато Гранада е 16-и на четири точки от зоната на изпадащите.

В другата среща от снощи Бетис пропусна отлична възможност да се изравни с шестия в класирането Валенсия след нулево равенство у дома с Хетафе

Бетис остана седми с 44 точки, на две след Валенсия и една пред другия кандидат за място в турнира Лига Европа - Хетафе.