Барселона не успя да си гарантира шампионската титла на Испания на теория. Каталунците трябваше да спечелят гостуването си на Атлетик в Билбао и да се надяват на успех на Атлетико в мадридското дерби с Реал.

Барса обаче не успя с първата задача, тъй като допусна изравняване в 90-ата минута за крайното 2:2.

Звездата на каталунците Лео Меси се появи в игра през втората част, но отново бе на ниво, записвайки гол и асистенция.

Очаквано Тито Виланова даде почивка на някои от звездите си, сред които Лео Меси, Андрес Иниеста и Давид Вия. В 17-ата минута Алексис Санчес уцели страничната греда. Последваха силни минути на Атлетик, които доведоха до гол на Маркел Сусаета, който засече центриране на Адурис. Малко преди края на първата част последният пропусна страхотна възможност за втори гол, но мерникът му не бе точен.

В 56-ата минута пък гредата помогна на вратаря на Барселона Виктор Валдес, след като Сусаета прати топката право в горната греда.

В следващите минути Барселона се активизира, но Педро и Алексис не успяха да завършат по най-добрия начин атаки на каталунците. Тогава дойде моментът на Лео Меси, който успя да вкара гол по-малко от десет минути, след като се появи на терена.

Най-добрият футболист в света за последните четири години направи уникален рейд в защитата на домакините в 67-ата минута. Две по-късно аржентинецът направи асистенция за гола на Алексис Санчес за 2:1 в полза на лидера в Примера дивисион.

В 90-ата минута обаче Атлетик нанесе своя удар. Андер Ерера бе оставен непокрит и с плътен удар фиксира крайното 2:2.

Така Барселона е начело с 85 точки, пред Реал (Мадрид) със 71 и Атлетико (Мадрид) с 68. Столичните тимове са с мач по-малко. Атлетик (Биобао) пък е 14-и с 37 точки.