Алмерия завърши наравно 2:2 у дома срещу Елче в мач от третия кръг на Примера дивисион между новаците испанския футболен елит.

Фернандо Сориано даде аванс в полза на Алмерия, но след половин час игра Еду Албакар изравни след отсъждането на спорна дузпа.

В последните секунди на първата част Хосе Антонио Верса също беше точен от бялата точка и отново даде аванс в полза на домакините. В средата на второто полувреме аржентинският защитник Себастиан Дубарбиер остави Алмерия с човек по-малко заради втори жълт картон.

В края на срещата Елче достигна до равенството чрез
попадение на Иадом Боакие.

В друга среща от третия кръг на испанското първенство
Леванте спечели с 2:1 гостуването си на Райо Валекано и записа първи успех за сезона.

Рубен Гарсия даде аванс в полза на гостите в 26-ата минута. След точно един час игра Ласана Бангура получи директен червен картон и остави Райо с 10 души на терена.

Десет минути преди края Хоакин Ларивей изравни, но в
добавеното време Андреас Иваншиц вкара победния гол за гостите, възползвайки се от асистенция на Жорди Хуметра.