Валенсия записа седми мач без поражение в Примера дивисион, след като постигна драматична домакинска победа с 2:1 над Гранада в мач от 25-ия кръг на шампионата.

Успехът донесе 19-годишният защитник Весо, който вкара своя първи гол в испанското първенство.

След нулево първо полувреме, гостите от Гранада откриха резултата във 47-ата минута, когато се разписа Пити. Той наказа уникална грешка на халфа на домакините Фуего, който се подхлъзна в собственото си наказателно поле и загуби топката.

В 64-ата минута обаче Пако Алкасер изравни след подаване на Софиян Фегули, като получи топката с гръб, но останаха сериозни съмнения, че е бил в засада.

В добавеното време Рубен Весо в едва втория си мач в Примера дивисион, засече топката след изпълнение на фаул от далечно разстояние и наказа вратаря Роберто Фернандес.

Това е четвърто поражение за Гранада в последните пет мача, а то ги оставя на 12-о място в класирането с 27 точки. Валенсия пък е осми с 35 точки.