От 19 до 22 юли в Мездра се провежда Шестият международен фолклорен фестивал „Фолклорната магия на Мездра“ (The Folklore Magic of Mezdra).
Организатори на мултикултурното събитие са Фолклорен танцов ансамбъл „Мездра“, Община Мездра и народно читалище „Просвета 1925“ , в партньорство с Федерация на български фолклорни групи (Federation of Bulgarian Folklore Groups).
В програмата участват фолклорни ансамбли от 10 държави от четири континента – Европа, Азия, Северна и Южна Америка, с повече от 230 танцьори, певци и музиканти.
Кулминацията на фестивала беше във вторник – 21 юли , когато участниците направиха дефиле в централната градска част на Мездра, а след това изнесоха галаконцерт на площад „България“.
В продължение на четири дни Мездра отново е сцена на култури от цял свят, обединени от любовта към фолклора и желанието да споделят своето културно богатство.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















