„Законът „Магнитски“ е неморален. Някакъв човек идва и казва – вие сте крадец. Не дава на българското правосъдие някакви доказателства. За един от включените се казва – „той има 5 млн. лева в офшорна сметка“. Щом си толкова сигурен – знаеш сметката. Можеш да я предадеш, но - не“, коментира в „Тази сутрин“ социологът Андрей Райчев.

„Интересен е разговорът за ползите. Това изплашва до смърт българските политици. Това не е за преди изборите, а за след изборите. Съветите, които се получават в едно посолство, няма да са неутрални. Америка губи от това“, добави той.

Според преподавателя по политически комуникации Иво Инджов дори и изложените твърдения за злоупотреби на включените в списъка „Магнитски“ да нямат доказателствена стойност, те са достатъчно сериозни да накарат прокуратурата да разследва.

„Ще има последици. Изплашени са. Бойко Борисов панически се дистанцира от Владислав Горанов. БСП по комсомолски бранят Овчаров и другите двама, свързани с енергетиката. Най-неадекватна е позицията на ДПС, които бранят Делян Пеевски“, добави Инджов.

След „Магнитски“ и преди вота: Ще се отразят ли санкциите на резултата от изборите?
Снимка: Редакторски екип

„Не знам защо не се оповестят настоящи деятели на корупцията, а само предишни такива. Владислав Горанов беше освободен като министър на финансите заради съмнения за връзки с Делян Пеевски. По тази линия Владислав Горанов беше санкциониран от Бойко Борисов преди три години. Ако е замесен в корупционни схеми, една партия може да го освободи и да се дистанцира. Който трябва да го разследва – да го разследва“, посочи политологът Стойчо Стойчев.