С халба в жегите: Колко често българите пият бира в летните месеци?

Кой пие хмелната напитка най-много?

По данни на Съюза на пивоварите две трети от българите пият бира поне веднъж месечно. Най-активна е консумацията на бира именно през летните месеци - от юни до август.

Да пием по бира е един от поводите да се видиш с приятели и да си поговорите.

Данните на Съюза на пивоварите показват, че любителите на бирата, пият бира няколко пъти седмично.

От юни до август у нас се продават и изпиват 175 милиона литра.

Проучванията показват, че най-лоялните почитатели на бирата са от 30 до 39 години и от 40 до 49 години.

Те пият бира поне 11 пъти месечно, посочват от Съюза на пивоварите.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Последни

Дрон се разби в жилищен район в Турция

Дрон се разби в жилищен район в Турция

Светът Преди 16 минути Прочети за 1 мин.

Най-четени