Последни новини

ПП-ДБ отиват на изборите заедно като коалиция

ПП-ДБ отиват на изборите заедно като коалиция

Заради въздуха във Велико Търново: Екоинспектори пломбираха линия за ПДЧ в голямо предприятие

Заради въздуха във Велико Търново: Екоинспектори пломбираха линия за ПДЧ в голямо предприятие

Последна седмица, в която можем да плащаме и с левове

Катерач изкачи една от най-високите сгради в света без въже и предпазно оборудване (ВИДЕО И СНИМКИ)

Избирателни списъци по данни на НСИ: "И фактически, и юридически е невъзможно"

На 39 г. - майка на 6 деца и баба на внуче, а от 5 г. преподава на "невидими деца": "На дъската е моята сцена. Те са камерата"

Петър Крилчев пред bTV: Преминаването към евро при картовите плащания е като смяна на табелите по пътя, но не и самия път

Пети ден десетки домакинства във Велико Търново са на студено

Над 15 км е опашката от тирове преди ГКПП "Капитан Андреево" (ВИДЕО И СНИМКИ)

Тежък инцидент на писта в Рила: Сноубордистка е с черепно-мозъчна травма

Покривът на дискотеката в Кочани е от забранен в Северна Македония материал

Сградата е имала и задна врата, била заключена с катинар

Мариета Димитрова Мариета Димитрова

Публикувано в  10:53 ч. 17.03.2025 г.

Трагедия в Северна Македония. 59 души загинаха, а 155 са тежко ранени при пожар в нощен клуб „Пулс“ в Кочани. Дискотеката не е имала пожарогасители, план за евакуация, пожарен план и втора врата за напускане при екстремни ситуации.  

Хората в града, където се случи трагичният инцидент, обвиняват местните и националните власти в корупция и подкупи и търсят справедливост за случилото се. Нарушенията са много.

Покривът на нощния клуб е направен от лесно горим материал, който според хората, отдавна е забранен в Северна Македония. Въпреки това сградата е останала с него.

Вътре са използвани шумоизолиращи материали, както и такива за визуални ефекти – отново лесно запалими. От друга страна, използваната пиротехника нямала лиценз, разрешителни и не е извършена от оторизирани фирми.

Сградата е имала и задна врата. В нощта на трагедията била заключена с катинар. Въпреки че е твърде малка, за да поеме потока от хора, вратата би могла да помогне за евакуацията.

За съжаление обаче, тъй като била заключена, всички са излезли през единствения вход-изход. Много от тях са преминали един през друг вледствие на настъпилата паника.

В последните 24 часа и македонските медии пишат, че освен гневът, болката и тъгата на хората в Северна Македония, светът е станал свидетел и на една държава, пропита от корупция и подкупи.

Гневът на македонците е огромен и най-вероятно това ще е катализаторът, който ще доведе до масови протести, подобни на тези в съседна Сърбия.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK