"Няма никаква комуникация - нито с кмета, нито със заместник кмета по финанси. Последният разговор беше на 7 април. Кметът имаше един месец да направи нещо, но такова нещо не се случи".

Това заяви в предаването "Тази сутрин" Георги Панайотов, председател на КТ „Подкрепа“ в столичния електротранспорт. 

От 4 ч. днес всички превозни средства са блокирани в депата и гаражите, така е и в депото в "Банишора" тази сутрин. 

 

"Изказванията на кмета вчера – за нас е много неприятно това, което каза, че не иска да разговаря с ФТР „Подкрепа“, посочи още той.  

"Единственият отговор, който получихме е от министъра на финансите, която казва, че има останали около 300 млн. в Столична община от миналата година. Според нас оттук насетне трябва да тръгнем по закона за уреждане на колективните трудови спорове. Не очакваме днес кметът да прояви желание да се срещнем.

"Ние сме написали, че днес ще проведем този протест пред гаражите и депата а г-н Терзиев защо е изненадан, не знам", посочи още Панайотов.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK